Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ara arakanga

12. 9. 2011

Je to jeden z největších a nejnápadnějších ptáků z čeledi papouškovití. Volně žije v tropických deštných lesích v Mexiku, Střední Americe a na severu Jižní Ameriky až po Brazílii.Ačkoli tento papoušek patří mezi nejkrásnější na světě, je silně ohrožen.Jeho ohrožení zpočívá v kácení jeho přiroenného biotipu, tedy tropických deštných lesů. Dalším co ohrožuje tento truh papouška je, že lídé vybírají mláďata přímo z hnízda aby je mohli za vysokou peňežní cenu prodat. Ara se živí semeny, plody, ořechy, bobulemi a jinou rostlinnou stravou.

VĚDECKÁ KLASIFIKACE:bez-nazvu.png

Třída: ptáci

Řád: papoušci

Čeleď: papouškovití

Podčeleď: papoušci

Rod: ara

Ara žije v párech nebo ve skupinách, které mohou mít až 20 členů. Může se dožít až 75-ti let v chovu a 40-ti až 50-ti let ve volné přírodě.Létají v okolí svého hnízda vždy spolu, je téměř nemožné zahléhout jednoho nebo druhého vidět osamoceně. Je známo několik případů, že když uhynul jeden z partnerů, tak zanedlouho potom uhynul i druhý. 

Ara hnízdí asi cca  jedou do roka a její snůská čítá asi tak 2-4 bílé vejce. Mláďata se vyklubou asi cca do 28 dnů.

CHOV

Ara je sice pro chovatele atraktivní zvíře, ale aby chovatel vyhověl jeho požadavkům, potřebuje hodně peněz. Ara potřebuje velkou klec (vhodné rozměry jsou 150x150x200 cm - čím je větší klec tím samozřejmě lépe). Mříže klece by neměly mít rozestupy větší než 2,5 cm. Kle musí být na teplém světlém a závětrném místě. Ara musí mít vžy dostatek potravy, je totiž dost náchylný na hlad. Pro zdravé opeření by jsme ho mělí postříkat rozprašovačem a s vlažnou vodou. Je dobré papouška volně pouštět, ale tak aby neulétl. Do lkece by měla být připevněná bidýlka a je dobré když se přidají také nějaké hračky pro velké papoušky (nejlépe z přírodního materiálu).

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

papoušci ara

(Kristýna Kocourková, 29. 8. 2014 20:34)

dobrý den jsou i jiné druhy a jaké můžou být já jsem chtěla papouška ara akorát že stojí hodně peněz ale mám korelu a je to samička a už mi snesla 8 vajíček ale nemám k ní koreláka a jestli by jste byl-a tak hodný-hodná tak jestli by jste tady mohl-a dát něco o korele děkuji vám a pěkný den Kristýna Kocourková

ara arakanuga

(karolina, 27. 4. 2012 10:17)

sou i ruzne druhy ptaku

 

 
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 72388
Měsíc: 890
Den: 27